Zdrowie, kochane zdrowie!
Thursday January 24th 2019

Medycyna alternatywna a cholesterol

Wysoki poziom cholesterolu to jedno z tych zagadnie, o którym mówi się coraz częściej. Nie powinno to dziwić. Cholesterol sprawia Polakom coraz więcej problemów i jest przyczyną poważnych komplikacji zdrowotnych. Umiejętność radzenia sobie z jego zbyt wysokim poziomem staje się zatem niezwykle ważna we współczesnym świecie. Współczesna medycyna stawia na specjalne diety oraz na leki, które dość często mogą wiązać się z negatywnymi efektami ubocznymi. A jak radzi sobie z tym problemem medycyna alternatywna? W jaki sposób przy jej wsparciu można pokonać zły cholesterol?

Medycyna alternatywna stawia przede wszystkim na ćwiczenia fizyczne. Są one bardzo ważne, gdyż pozwalają podnieść poziom dobrego cholesterolu, a jednocześnie obniżyć poziom tego cholesterolu, który dla ludzkiego zdrowia jest poważnym zagrożeniem. Ruch i systematycznie podejmowana aktywność fizyczna stają się tu zatem podstawą. Umiejętność radzenia sobie ze stresem to kolejna ważna sprawa. Medycyna alternatywna z chęcią sięga po różne techniki relaksacji, przy czym w problemach ze zbyt wysokim poziomem złego cholesterolu pomóc może w szczególności medytacja.

Ważną rolę w walce z takim problemem, jakim jest zły cholesterol, mogą odegrać zioła. Medycyna alternatywna stawia tu przede wszystkim na znany z wyjątkowych właściwości czosnek. Wiadomo, że ten naturalny lek może skutecznie obniżać poziom złego cholesterolu, a jednocześnie – wzmacniać naturalną odporność całego organizmu. Żywica guggula oraz sezamina z ziaren sezamu to kolejne naturalne leki, które pozwalają na skuteczne obniżanie poziomu złego cholesterolu.

Ważnym elementem w walce z cholesterolem jest też dieta. Wiadomo, że unikanie nadmiaru tłuszczów (szczególnie tych pochodzenia zwierzęcego) to ważna kwestia. W diecie, która ma pozwolić a utrzymanie cholesterolu na właściwym poziomie, zajmują też magnez oraz niacyna. Warto sięgać i po te produkty, w których znajdują się znaczne ilości witaminy C oraz witaminy B6.

More from category

Medycyna naturalna a bóle zatok
Medycyna naturalna a bóle zatok

Bóle zatok mogą uprzykrzyć nam życie. Silny ból głowy to objaw typowy dla problemów, których główną [Read More]

Jakie zadania stoją przed NFZ-em?
Jakie zadania stoją przed NFZ-em?

Czym jest NFZ Bardzo popularne w Polsce jest stwierdzenie „leczę się na fundusz”. Oznacza to nic innego, [Read More]

Pages

Interesting Sites

    Archives